RK"NOVA GRADIŠKA"-RK"GAREŠNICA" 36-37(19-18)

Druga uzastopna pobjeda naših rukometaša!

Sa teškog gostovanja u Novoj Gradišci, vraćamo se punog plijena. U čvrstoj, pravoj muškoj prvoligaškoj utakmici, sa triler završnicom, odnosimo oba boda. Prvo poluvrijeme, od rezultata 4-4, domaćini vode gol-dva prednosti. Mi im ne dopuštamo da se odvoje na veću razliku, te završava poluvrijeme -1, 19-18. Drugo poluvrijeme nalazimo formulu za duboku obranu domaćih, 3-3, te preko fenomenalnih krila, Benka(12 zgoditaka) i Orića(7 zgoditaka), odlazimo na 22-25. Prednost zadržavamo sve do 52 minute, kada je na semaforu 32-35. Kada se činilo da je pitanje pobjednika rješeno, prestrogo ostajemo zbog isključenja sa dva igrača manje u igri. Domaćin igra presing po cijelom terenu i rezultat je 35-35. Mi ponovo povedemo 35-36. Domaćin izjednačava 10 sekundi do kraja na 36-36. Mi povedemo brzi centar. Igrač domaćih Ivanišević na centru grubo ruši našeg pivota Slukana. Dobiva direktni crveni i plavi karton, po novim pravilima. Sedmerac je za nas. Na semaforu 59:55 min. Benko, nakon što je zabio već 4 sedmerca, zabija i peti puta sa linije 7 metara.....i kreće pjesma Cirkus Kolorado....novi bodovi su na kontu. Ostaje žal za gubitkom domaće utakmice protiv Ivanića, jer bi sad bili sredina tablice 1 hrl sjever. No, svakako smo zadovoljni. Kao novi u ligi, dijelimo deseto mjesto sa ekipom RK"Bjelovar". Uz izvrsne Benka i Orića, odlični su večaras bili i K.Slukan(7) i Crljenić(6 golova), te golman Jančik sa 9 obrana...valja istaći da smo igrali bez lakše ozljedenog našeg najboljeg strijelca Matije Mrkalja, te je time ova pobjeda značajnija.

Ažurirano ( Ponedjeljak, 21 Studeni 2016 00:08 )